четвер, 27 березня 2014 р.

Як гартували мечі, або «Отамане скільки ж гребти собі можна, ми також люди…»

Життя йшло своїм ходом, жити краще не ставало. Щоб люд потішити  отаман в замісники собі клоуна взяв, Микола Бімбович Азійський його величали. Людина мудра, чого його тільки говір юрайнський вартував, справжнім патріотом був.
Сусідами козаків були не тільки бусурмани-східняки, а й господи-європейці, з яким  юкрайнці хотіли дружити та бізнес водити. Змусили вони отамана дружні договори підписати з європейцями, на що отаман їм голову довго дурив, а договори підписати відмовився. Хотів він з бусурманами дружити, ближчі вони були йому по духу.

Не сподобалась молодим козакам така перспектива і пішли вони на майдан до церкви протестувати іправди добиватися. Бачить Шапкокрад, що діла не до добра йде і наказав варті своїй козаків розігнати, а варта зла була (золотих же вона мало заробляла) і почала козачат бити. Не сподобалось це козакам, що їх нащадків бють і взялись вони до мечів та самопалів. Отаман за булаву крепко тримався, відпускати з рук її не хотів і найняв військо собі, варту персональну , воїнів лютих. Проте козаки – люди сильні і витривалі, стали вони щільною стіною на захист своїх прав. Цілу зиму вони війну вели з військом найнятим і вартою Шапкокрада, проте здолали цю силу велику.

Немає коментарів:

Дописати коментар